Másfél év két hónap alatt
Nem az a kérdés, hogy megváltozik-e a világ körülöttünk, hanem az, hogy mekkorát változik. Hogy erre a kérdésre választ tudjunk adni, reprezentatív kutatás keretében felmérést végeztünk az ügyfelek jövedelmi és költési szokásairól, vásárlási és bankolási csatornáiról, preferált termékeiről. A banki tranzakciók széles körét vizsgálva azt tapasztaltuk, hogy a digitális komfortérzet az ügyfelek 24 százalékánál nőtt, 26 százalékánál jelentősen nőtt az elmúlt két hónapban. Ez akkora ugrásnak számít a digitalizáció tekintetében, mint ami „békeidőkben” másfél év alatt megy végbe.
Ismerje meg a felmérés részleteit!

A kutatásról
2020 májusában Deloitte Digital szakértőink 1000 fős magyarországi reprezentatív mintán ügyfélkutatást végeztek a lakosság koronavírus utáni fogyasztási preferenciáinak felmérésére. Piackutató segítségével több, mint 2400 válaszadót sikerült elérni, ebből állt össze az 1000 fős tisztított, lakosságra reprezentatív minta. Az elemzés során a kérdéseinkkel 5 iparágat érintettünk, 25 témakört kutattunk, 129 változó elemzését eredményezve.
A felmérés főbb megállapításai
- A COVID-19 válság hatására jelentős preferenciaeltolódás figyelhető meg a digitális megoldások irányába
- A lakosság 30%-ának csökkent a jövedelme a válság hatására, a megkérdezettek 11%-a veszítette el a munkahelyét.
- Tízből három megkérdezett – különösen a közepes jövedelműek – csökkentette kiadásait, de ugyanilyen arányuknak növekedett is a költése.
- A járvány nyomán a megkérdezettek majdnem felének javult a digitális komfortérzete, az elmúlt két hónapban másfél évet ugrottunk előre a digitalizációs igények növekedésének skáláján.
- A digitális komfortérzet javulása a bankszektorban is éreztetheti a hatását.
- Még mindig többségében a készpénzt szeretjük használni, de pár helyen már nyer a kártya.
- 2018 óta nagyot változott a csatornapreferencia alakulása, a korábban csak fiókot használók 2/3-a már használ valamilyen digitális csatornát, nőtt a mobil szerepe is.
Kérjen részletes, adott banki szereplőre szabott elemzést szakértőinktől!
Interaktív adatvizualizáció